top of page

O MNE

ANDREA KUBASOVÁ

DSC03265.JPG

Moje meno je Andrea Kubasová a stojím za značkou od Aďky. 

Môj príbeh začal pred pár rokmi, kedy som si ako študentka VŠ štúdia  privyrábala v hoteli ako recepčná. Pravdupovediac, práca ani štúdium ma nebavili preto som si hľadala aktivitu , ktorá by ma napĺňala pocitom radosti. A práve tým sa pre mňa stalo pečenie. 

Po večeroch som si doma vypekala koláčiky pre svoju rodinu a kamarátov a moje výtvory som zverejňovala na sociálnych sieťach. Ľuďom sa moje diela páčili viac a viac a čoskoro som začala dostávať prvé objednávky . Bolo pre mňa neuveriteľné, že ľudia chcú vyskúčať niečo z mojich cukrárskych pokusov. 

Keďže záujem bol stále väčší a pribúdali pozitívne ohlasy, ja som cítila potrebu stále viac na sebe pracovať a skúšať nové veci. 

V tej dobe som v televízii videla úpútavku na súťaž amatérskych  kuchárov - Masterchef Slovensko. Neváhala som sa do tejto súťaže prihlásiť, videla som v tom možnosť veľa sa o varení a pečení naučiť a trošku sa zviditeľniť. 

V súťaži som sa prebojovala medzi najlepších a práve táto skúsenosť ma definitívne utvrdila v tom , že gastronómi sa chcem venovať na 100%. 

Nechala som vysokú školu v poslednom ročníku a začala som vybavovať všetk potrebné na to, aby som sa mojou dovtedy záľubou mohla oficiálne živiť. 

Keďže podnikanie na Slovensku nie je jednoduché nebola to ľahká cesta. Bolo potrebné urobiť si výučný list v odbore cukrárstvo. Tak som sa musela znovu vrátiť do školských lavíc a absolvovať štúdium cukrárstva na strednej odbornej škole. 

Po necelom roku som konečne mala všetky potrebné povolenia a konečne aj vlastný priestor, kde som mohla oficiállne piecť. Moje začiatky boli v malej pekárni v podkroví rodinného domu mojich rodičov v Komjatnej. 

Ako čas plynul, práce bolo stále viac a ja som zistila, že už my nestačia moje dve ruky a ani kapacita mojej malej pekárničky .

Preto som sa po dvoch rokoch rozhodla presunúť do oveľa väčších priestorov. 

Opäť žačal náročný proces vybavovania prevádzky. Tentokrát v Ružomerku, v krásnych veľkých priestoroch blízko centra mesta.

Tu  pre Vás denne pečieme torty a koláčiky na vaše oslavy, svadby a iné príležitosti. 

V posledných mesiacoch sa mi môj sen podarilo posunúť ešte ďalej a v blízkosti mojej cukrárskej výrobne som otvorila kaviareň Blaho. Tu si môžete vychutnať naše koláčiky každý deň. 

bottom of page